Maria Bijak-Weissbein

Jestem psycholożkąpsychoterapeutkąnurcie psychologii zorientowanej na proces (nurt humanistyczno-doświadczeniowy). Ukończyłam psychologię ze specjalizacją psychoterapia na Uniwersytecie Warszawskim. Mam uprawnienia do prowadzenia psychoterapii pod superwizją w ramach ukończenia I fazy procesu certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu w Fundacji Studium Psychologii Procesu. 
Inspirują mnie metody pracy, w których możemy doświadczać siebie jako części czegoś większego od nas i wrócić do połączenia z naturą i ze sobą nawzajem.

Czasami utykamy na swojej drodze i potrzebujemy kogoś, kto wyciągnie do nas rękę i potowarzyszy z otwartym sercem, w pełnej akceptacji i uważności.
Zapraszam na sesje indywidualne skierowane na lepsze poznanie siebie i zaufanie do swojej wewnętrznej mądrości. Odkryjmy razem, jakie informacje kryją się dla Ciebie w snach, symptomach cielesnych i objawach psychologicznych, które przysparzają Ci cierpienie. Przyjrzymy się temu, co Ci służy i będziemy transformować to, co jest dla Ciebie trudne i czego byś się najchętniej pozbył/a. Będziemy patrzeć z wielu perspektyw na to, co przydarza Ci się w życiu i okrywać, że to, co wydaje nam się NIE-JA, to też JA.
W ramach pomocy psychologicznej oferuję szeroki zakres technik, pracę z ciałem, dźwiękami, odgrywaniem ról i wiele innych.

Fascynują mnie rdzenne kultury i tradycje obu Ameryk.

Uwielbiam śpiewać i organizować kręgi pieśni indiańskich. Sporo podróżuję i lubię chodzić po górach. Kocham zwierzęta. Prowadzę przestrzeń, gdzie odbywają się m.in. warsztaty rozwoju osobistego, kręgi kobiet oraz zajęcia jogi i medytacji. Z wielką ciekawością i zachwytem podchodzę do tego jak różnie każdy może doświadczać życia, jednocześnie pamiętając o tym, że na głębszym poziomie jesteśmy bardzo podobni.

Pomagam m.in. osobom:

  • w kryzysach życiowych
  • chcących odkryć swój potencjał, swoją siłę
  • pragnących poznać siebie lepiej i pokochać
  • w chronicznym stresie
  • z problemami relacyjnymi
  • z symptomami cielesnymi
  • w żałobie, po stracie kogoś bliskiego, po rozstaniu
  • umierającym i ich bliskim
  • chcącym poszerzać swoje widzenie świata i jego różnorodności
  • w integracji doświadczeń psychodelicznych
  • LGBTQ+ i w relacjach poliamorycznych


  • I also offer psychotherapy in English.

    Zapraszam,
    Maria Bijak-Weissbein
    4.2 5 votes
    Oceń specjalistę
    guest
    7 Opinii
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Opinia z portalu Znany lekarz
    Opinia z portalu Znany lekarz
    24 dni temu

    Przyszłam do Marii w żałobie po stracie taty, po rozstaniu, z doświadczeniem kilku epizodów depresyjnych. Dzięki Jej cierpliwości, wnikliwości i bezwzględnej akceptacji stopniowo zaczęłam się podnosić na nogi i teraz stoję na nich bardzo stabilnie i pewnie.
    Maria pomogła mi zintegrować trudne doświadczenia, spojrzeć na nie z różnych perspektyw, poodkrywać części siebie które wcześniej nie chciały ze sobą współpracować. Myślałam, że straciłam siebie, ale dzięki pomocy Marii poczułam się „swoja” we własnej skórze, zbudowałam stabilny obraz siebie, poczucie sprawczości i akceptacji, co poprawiło też jakość moich relacji. Ułożyłam też sobie stratę taty tak, że czuję się swobodnie z uczuciami jej dotyczącymi zarówno tymi dobrymi, jak i tymi przepełnionymi bólem.
    Warto dodać, że jestem osobą z ADHD, co Maria uwzględniała w naszej pracy, pomimo że sama prawie o nim nie wspominałam. Dzięki temu czułam się widziana i rozumiana.
    Polecam Panią Marię z całego serca. Jestem Jej nad wyraz wdzięczna.

    Opinia z portalu Znany lekarz
    Opinia z portalu Znany lekarz
    24 dni temu

    Bardzo polecam Panią Marię, która zawsze wykazuje się dużą wiedzą i spokojnym, profesjonalnym podejściem. Każda sesja pozwala mi odkrywać nowe perspektywy i stopniowo wprowadzać pozytywne zmiany w życiu.

    Opinia z portalu Znany lekarz
    Opinia z portalu Znany lekarz
    24 dni temu

    Mogę śmiało powiedzieć, że rozpoczęcie spotkań z Marią było jednym z decydujących momentów mojego życia. Ma ogromną wiedzę, ogromne doświadczenie, jest zawsze w pełni skupiona żeby wychwycić najmniejsze detale i dzięki swojej empatii postęp który poczyniliśmy jest nie do opisania. Dziękuję.

    Opinia z portalu Znany lekarz
    Opinia z portalu Znany lekarz
    24 dni temu

    Obecnie jestem jeszcze w trakcie terapii z panią Marią, ale już mogę powiedzieć, że jest ona osobą godną polecenia i że już zauważyłem pozytywne efekty naszej współpracy.

    Opinia z portalu Znany lekarz
    Opinia z portalu Znany lekarz
    24 dni temu

    Żadna terapia nie pomogła mi tak, jak ta z panią Marią – serdecznie polecam!

    Opinia z portalu Znany lekarz
    Opinia z portalu Znany lekarz
    24 dni temu

    Bardzo polecam. Pani Maria bardzo indywidualnie podchodzi do każdego przypadku, a przez brak zbędnej spiny człowiek czuje się naprawdę swobodnie i dobrze zaopiekowany.

    Opinia z portalu Znany lekarz
    Opinia z portalu Znany lekarz
    24 dni temu

    Z całego serca polecam panią Marię. Od pierwszej wizyty poczułem, że jestem w dobrych rękach.
    Ma niezwykłą umiejętność słuchania, a jej empatyczne i ciepłe podejście sprawiło, że od razu poczułem się komfortowo, nawet opowiadając o trudnych przeżyciach.
    Podczas terapii wiedziałem że rozumie moje problemy i pomaga mi w znajdowaniu realnych rozwiązań.
    Metody są profesjonalne a jednocześnie dostosowane do indywidualnych potrzeb.
    Dzięki naszym sesjom nauczyłem się radzić sobie z lękiem i stresującymi sytuacjami, a moje życie ponownie zaczęło nabierać blasku.
    Jeżeli szukasz profesjonalnej, empatycznej i skutecznej psychoterapeutki, to mgr Maria będzie idealnym wyborem. Serdecznie polecam!

    Ta strona jest dla ciebie?

    Przykładowe realizacje stron internetowych dla stomatologii. Twój gabinet czy klinika również może mieć taką stronę. 

    Strony internetowe przygotowujemy pod reklamę Google Ads, pozycjonowanie i inne działania marketingowe.

    Wykonane przez: