W jakim nurcie pracuję?
Prowadzę terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym, wywodzącym się z założenia potwierdzonego licznymi badaniami, które w dużym uproszeniu mówi, że skoro nauczyliśmy się nieadaptacyjnych sposobów myślenia, reakcji emocjonalnych, czy zachowań, to możemy się ich również oduczyć. Inspiruję się podejściami trzeciej fali CBT- terapią schematu, terapią akceptacji i zaangażowania (ACT), czy szczególnie mi bliską – terapią dialektyczno-behawioralną (DBT). Ta ostatnia z jednej strony postuluje radykalną akceptację wobec doświadczanych trudności i własnych reakcji na nie, z drugiej zachęca do zmiany, w celu budowania życia wartego przeżycia. Zwracam również uwagę na rolę uważności w codziennym życiu.
Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Moja praca jest regularnie superwizowana.
Moje doświadczenie i edukacja.
Umiejętności zawodowe zdobywałam na studiach z zakresu psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, studiach podyplomowych Poradnictwo Psychologiczne i Interwencja Kryzysowa na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i w ramach 4-letniego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej CBT z dialogiem motywującym DM w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie.
Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam współpracując z prywatną poradnią w Warszawie oraz w ramach własnej praktyki. Współpracowałam z organizacjami pozarządowymi, zajmującymi się pomocą osobom doświadczającym bezdomności. Jestem psychologiem na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Południowego.
Kilka słów o mnie.
Istotne jest dla mnie zaangażowanie społeczne, dlatego uczestniczę w wielu drobnych akcjach pomocowych. Zdarzają się też rzeczy większe. Przez kilka lat jako wolontariuszka jednego z
warszawskich Ośrodków Pomocy Społecznej, pomagałam w nauce jego najmłodszym podopiecznym. Współpracowałam z warszawskim Stowarzyszeniem Jesteśmy Nadzieją (dawniej część Lekarzy Nadziei) w jednym ośrodków przyjmujących uchodźców z Ukrainy.
Z jednej strony lubię ludzi, z drugiej doceniam czas spędzony samotnie. Długie spacery po lesie sprzyjają zachowaniu balansu między codziennym życiem, pracą i realizacją wewnętrznych potrzeb.
Zanim zajęłam się psychoterapią, pracowałam w kilku miejscach – instytucjach lub przedsiębiorstwach różnej wielkości, zwykle z ludźmi. Dużo czerpię z tamtych doświadczeń, co pozwala mi dobrze rozumieć trudności pacjentów związane z kontekstem zawodowym.
Pozdrawiam,
Magdalena Cieplik
W trakcie przywracania opinii z poprzednich wersji serwera.
Z terapii u Pani Magdy wyniosłem wiele wartościowych wskazówek i narzędzi, które pomogły mi zmienić moje negatywne wzorce myślowe. Jej doświadczenie jejnieocenione, a jej poczucie humoru jest jak balsam na duszę w trudnych momentach. Naprawdę cieszę się, że wybrałem ją jako mojego terapeutę.
Pani Magda Cieplik jest niezwykle empatycznym terapeutą, który zawsze poświęca czas, aby zrozumieć moje problemy i emocje. Jej ciepło jest zaraźliwe, tworząc atmosferę pełną zaufania i komfortu. Co więcej, jej poczucie humoru często wprowadza lekkość do naszych sesji, co jest nieocenione podczas omawiania trudnych tematów. Jestem pod wrażeniem jej profesjonalizmu i serdeczności, które są kluczowe dla skutecznej terapii. Bez wątpienia, mogę polecić Panią Magdę każdemu, kto szuka wsparcia psychologicznego.
Pani Magda Cieplik jest wyjątkowym specjalistą CBT. Jej podejście jest praktyczne i bezpośrednie, co bardzo mi pomogło. Cenię ją za profesjonalizm i rzetelność w pracy. Naprawdę polecam!
Chciałbym gorąco podziękować za pomoc. Te spotkania to było to co mi było potrzebne aby stanąć na nogi i poukladac sobie życie.
Pozdrawiam serdecznie !
Empatyczne, wspierające i rzeczowe podejście. Bardzo dziękuję pani Magdzie za pomóc!