Magdalena Cieplik

Bliski jest mi pogląd, że każdy człowiek wszystkie odpowiedzi ma w sobie. Przywilej towarzyszenia w ich wydobywaniu to dla mnie jeden z najbardziej satysfakcjonujących elementów pracy psychoterapeutycznej. Korzystam z wiedzy, doświadczenia i wewnętrznych zasobów, pracuję nad ich rozwijaniem. Jednocześnie staram się zachować pokorę, by to, co widzę i wiem nie przesłoniło mi tego, czego mogę się dowiedzieć i nauczyć o moich pacjentach i od nich. 

Komu pomagam?

Pracuję z osobami dorosłymi zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, lękami, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, zaburzeniami osobowości, niską samooceną, trudnościami w relacjach, doświadczającymi różnorakich kryzysów oraz poszukującymi źródła braku satysfakcji z życia.

Pracuję również z osobami poszukującymi, nie doświadczającymi aktualnie większych kryzysów czy zaburzeń, które traktują psychoterapię jako formę rozwoju osobistego, czy też profilaktykę związaną z życiowymi wyzwaniami.

psychoterapeuta, psychoterapeuta Warszawa, terapia Warszawa, Magdalena cieplik
W jakim nurcie pracuję?

Prowadzę terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym, wywodzącym się z założenia potwierdzonego licznymi badaniami, które w dużym uproszeniu mówi, że skoro nauczyliśmy się nieadaptacyjnych sposobów myślenia, reakcji emocjonalnych, czy zachowań, to możemy się ich również oduczyć. Inspiruję się podejściami trzeciej fali CBT- terapią schematu, terapią akceptacji i zaangażowania (ACT), czy szczególnie mi bliską – terapią dialektyczno-behawioralną (DBT). Ta ostatnia z jednej strony postuluje radykalną akceptację wobec doświadczanych trudności i własnych reakcji na nie, z drugiej zachęca do zmiany, w celu budowania życia wartego przeżycia. Zwracam również uwagę na rolę uważności w codziennym życiu.

Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Moja praca jest regularnie superwizowana.

Moje doświadczenie i edukacja.

Umiejętności zawodowe zdobywałam na studiach z zakresu psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, studiach podyplomowych Poradnictwo Psychologiczne i Interwencja Kryzysowa na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i w ramach 4-letniego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej CBT z dialogiem motywującym DM w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie.

Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam współpracując z prywatną poradnią w Warszawie oraz w ramach własnej praktyki. Współpracowałam z organizacjami pozarządowymi, zajmującymi się pomocą osobom doświadczającym bezdomności. Jestem psychologiem na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Południowego.

Kilka słów o mnie.

Istotne jest dla mnie zaangażowanie społeczne, dlatego uczestniczę w wielu drobnych akcjach pomocowych. Zdarzają się też rzeczy większe. Przez kilka lat jako wolontariuszka jednego z

warszawskich Ośrodków Pomocy Społecznej, pomagałam w nauce jego najmłodszym podopiecznym. Współpracowałam z warszawskim Stowarzyszeniem Jesteśmy Nadzieją (dawniej część Lekarzy Nadziei) w jednym ośrodków przyjmujących uchodźców z Ukrainy.

Z jednej strony lubię ludzi, z drugiej doceniam czas spędzony samotnie. Długie spacery po lesie sprzyjają zachowaniu balansu między codziennym życiem, pracą i realizacją wewnętrznych potrzeb.

Zanim zajęłam się psychoterapią, pracowałam w kilku miejscach – instytucjach lub przedsiębiorstwach różnej wielkości, zwykle z ludźmi. Dużo czerpię z tamtych doświadczeń, co pozwala mi dobrze rozumieć trudności pacjentów związane z kontekstem zawodowym.

Pozdrawiam,

Magdalena Cieplik
4.8 5 votes
Oceń specjalistę
guest
5 Opinii
Inline Feedbacks
View all comments
administrator_1
Admin
administrator_1
6 miesięcy temu

W trakcie przywracania opinii z poprzednich wersji serwera.

Wojtek
Wojtek
6 miesięcy temu

Z terapii u Pani Magdy wyniosłem wiele wartościowych wskazówek i narzędzi, które pomogły mi zmienić moje negatywne wzorce myślowe. Jej doświadczenie jejnieocenione, a jej poczucie humoru jest jak balsam na duszę w trudnych momentach. Naprawdę cieszę się, że wybrałem ją jako mojego terapeutę.

Agata W
Agata W
10 miesięcy temu

Pani Magda Cieplik jest niezwykle empatycznym terapeutą, który zawsze poświęca czas, aby zrozumieć moje problemy i emocje. Jej ciepło jest zaraźliwe, tworząc atmosferę pełną zaufania i komfortu. Co więcej, jej poczucie humoru często wprowadza lekkość do naszych sesji, co jest nieocenione podczas omawiania trudnych tematów. Jestem pod wrażeniem jej profesjonalizmu i serdeczności, które są kluczowe dla skutecznej terapii. Bez wątpienia, mogę polecić Panią Magdę każdemu, kto szuka wsparcia psychologicznego.

Łukasz
Łukasz
10 miesięcy temu

Pani Magda Cieplik jest wyjątkowym specjalistą CBT. Jej podejście jest praktyczne i bezpośrednie, co bardzo mi pomogło. Cenię ją za profesjonalizm i rzetelność w pracy. Naprawdę polecam!

L.K.
L.K.
5 miesięcy temu

Chciałbym gorąco podziękować za pomoc. Te spotkania to było to co mi było potrzebne aby stanąć na nogi i poukladac sobie życie.
Pozdrawiam serdecznie !

Ta strona jest dla ciebie?

Przykładowe realizacje stron internetowych dla stomatologii. Twój gabinet czy klinika również może mieć taką stronę. 

Strony internetowe przygotowujemy pod reklamę Google Ads, pozycjonowanie i inne działania marketingowe.

Wykonane przez: